مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس، جک J5 و جیلی امگرند 7

به گزارش وبلاگ ویکی، چانگان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در چین است که تحت نظارت و حمایت دولت چین کار می نماید. یکی از خودروهایی که از این تولیدکننده به کشور ما قدم گذشته، خودروی چانگان ایدو (Changan Eado) است. این خودرو اولین بار در سال 2012 میلادی در چین معرفی گردید، اما در سال 2015 چانگان ایدو اولین بار به ایران آمد. به همین علت، در این مطلب قصد داریم به سراغ چند خودروی کارکرده برویم و به مقایسه چانگان ایدو با آن ها بپردازیم؛ خودروهایی مانند برلیانس کراس و جک J5 و جیلی امگرند 7.

مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس، جک J5 و جیلی امگرند 7

مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس 1.65

حجم موتور این دو خودرو تفاوت زیادی ندارد (حجم موتور برلیانس، 50 سی سی بیش تر است) و دو موتور قدرت مشابه ای دارند، اما جعبه دنده برلیانس مدل پیشرفته تری دارد. بااین حال، چانگان شتاب اولیه بهتری را ثبت نموده است. برلیانس در مصرف سوخت وضع بهتری از چانگان دارد به طوری که برلیانس در 100 کیلومتر ترکیبی 6/5 لیتر و چانگان 7/2 لیتر می سوزاند. حجم باک چانگان 52 لیتر و برلیانس 55 لیتر است.

با مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس از نظر ابعاد متوجه می شویم که مهم ترین تفاوت در طول دو خودرو است جایی که چانگان بیش از 40 سانتی متر بزرگ تر است. چانگان 3 سانتی متر هم عریض تر است اما حدود 2 سانتی متر ارتفاع کم تری دارد و جالب این جاست که چانگان ایدو به عنوان سدان و برلیانس کراس به عنوان کراس اوور طبقه بندی می گردد. چانگان با 1330 کیلوگرم وزن 90 کیلوگرم از برلیانس کراس سنگین تر است.

از مزایای چانگان ایدو نسبت به برلیانس کراس، می توان به کنترل کشش و کنترل پایداری در سیستم پایداری، ترمز کمکی، کمربند ایمنی پیش کشنده و جایگاه های چرم اشاره نمود، اما مزایای برلیانس نسبت به چانگان، فرمان برقی حساس به سرعت و تنظیمات بیش تر برای جایگاه راننده است.

مقایسه چانگان ایدو با جک J5 با موتور 1.8

جک جی 5 رقیبی بود که خیلی زود توانست چانگان ایدو را به خاطر قیمت از بازار خارج کند. حجم موتور جک 200 سی سی بیش تر از چانگان است و نزدیک به 20 اسب بخار قدرت بیش تری فراوری می نماید و شتاب اولیه بهتری هم دارد. بااین حال، مصرف ترکیبی سوخت جک کمی بیش تر از چانگان است و ظرفیت باکش هم 3 لیتر بیش تر است.

با مقایسه چانگان ایدو با جک جی 5 می توانیم بگوییم که ابعاد دو خودرو تقریباً یکسان است. چانگان حدود 3 سانتی متر در طول، 5 سانتی متر در عرض و 2 سانتی متر در ارتفاع بزرگ تر است، اما جک 25 کیلوگرم سنگین تر است.

کنترل کشش و کنترل پایداری در سیستم پایداری، ترمز کمکی و کمربند ایمنی پیش کشنده مزیت های چانگان نسبت به جک است و جک آپشن هایی نظیر سنسور فشار باد تایر، اتولایت، تهویه اتوماتیک با دریچه های تهویه عقب و تنظیمات 8 حالته جایگاه جلو دارد که در چانگان دیده نمی گردد.

شاید بد نباشد که مطلب مقایسه جک جی 5 با خودروهای هم رده خودش را هم مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری نسبت به این خودرو به دست آورید.

مقایسه چانگان ایدو ایسه با جیلی امگرند 7

در آخر، نوبت به مقایسه چانگان ایدو ایسه با جیلی امگرند 7 می رسد. جیلی امگرند 7 هم از موتور 1800 سی سی سود می برد که 200 سی سی بیش تر از موتور چانگان است، به علاوه جیلی از جعبه دنده اتوماتیک 6 دنده سود می برد، اما شتاب اولیه کم تری نسبت به چانگان ایدو دارد و مصرف سوختش هم بیش تر است در حالی که باک کوچک تری هم دارد.

از نظر ابعاد، طول جیلی حدود 2 سانتی متر از چانگان بیش تر است، اما در عرض و ارتفاع به ترتیب 3 و 2 سانتی متر کوچک تر است. جیلی با وجود داشتن موتور بزرگ تر حدود 20 کیلوگرم سبک تر از چانگان است.

مثل دو مورد قبل، جیلی امگرند 7 کنترل کشش و کنترل پایداری در سیستم پایداری، ترمز کمکی از مزایای چانگان نسبت به جیلی است، اما جیلی آپشن های متفاوت بیش تری دارد؛ 4 کیسه هوا بیش تر شامل کیسه هوای پرده ای و کیسه هوای کناری جلو، پشت سری فعال، کمربند ایمنی محدودکننده، سنسور فشار باد تایر، دی لایت، اتولایت، چراغ بدرقه، سیستم تهویه اتوماتیک، خروجی 12 ولت، تنظیمات 8 حالته برقی جایگاه راننده و گرم کن آینه کناری.

منبع: بلاگ دیوار

به "مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس، جک J5 و جیلی امگرند 7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه چانگان ایدو با برلیانس کراس، جک J5 و جیلی امگرند 7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید