سخنی با همه مسئولان کشور؛ مهاجرین افغانستانی اهرم فشار نیستند

به گزارش وبلاگ ویکی، پس از سخنان باج خواستار اشرف غنی واکنش هایی علیه مهاجرین افغانستانی ایجاد شد اما باید گفت که آقایان مسئول، به جای تهدید توخالی، غیرانسانی و دور از نگاه رهبری و مبانی انقلاب اسلامی، وزارت خارجه را ترغیب به مطالبه منافع سیاسی و حیاتی ایران کنید.

سخنی با همه مسئولان کشور؛ مهاجرین افغانستانی اهرم فشار نیستند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ویکی، سخنان خارج از عرف سیاسی و دیپلماتیک محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مراسم افتتاح سد کمال خان و به نوعی باج خواهی او از جمهوری اسلامی ایران در برابر آزادسازی آب رودخانه هیرمند باعث شده است که تا به امروز شاهد واکنش های منفی از سوی مردم، مقامات رسمی و تحلیل گران ایران در برابر این سخنان باشیم.

اما در تازه ترین این واکنش ها محمود احمدی بیغش نماینده مردم محترم شازند در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور افغانستان می گوید در برابر این باج خواهی او نمایندگان به سمت تصویب قانونی خواهند رفت که به موجب آن جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت کوتاهی مهاجرین را از خاک خود اخراج کند.

در واقع احمدی بیغش مهاجرین را به اسم اهرم فشار در برابر اشرف غنی عَلَم نموده است.

مثال چنین واکنشی را سال گذشته عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه اتخاذ نمود و به نوعی اروپا را تهدید کرد که ایران می تواند با اهرم فشاری به نام مهاجرین در برابر آن ها قد عَلَم کند. اتخاذ این رویکرد از سوی عراقچی همان زمان مورد انتقاد شدید مردم و اهالی فرهنگ و هنر نهاده شد و باعث شد وی پس از مدتی با ارائه توضیحی سخن خود را اصلاح کند.

اما واکنش تازه آقای احمدی بیغش این مهم را به فکر متبادر می نماید که یکبار دیگر و برای آخرین مرتبه و به نحوی برای همواره باید مرقومه ای برای مسئولان کشور نگاشت که: آقایان عزیز مهاجرین افغانستانی اهرم فشار نیستند!!!

اسم کردن چنین مسائلی از سوی معاون وزیر امورخارجه، نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و هر مسئول دیگر در هر سمت و سِمَتی اولین نکته ای را که به فکر متبادر می سازد این است که این آقایان اندک آشنایی با نهضت خمینی کبیر و آرمان های خامنه ای عزیز در پیدایش گستره ای وسیع به نام اسلام بدون مرز و امت واحده اسلامی ندارند و صرفا آنچه از متون غربی مورد تحصیل شان در دانشگاه ها آموخته اند را می خواهند در خاکی مقدس به نام ایران اسلامی پیاده نمایند.

حضور مهاجرین عزیز افغانستانی در ایران و پذیرایی با آغوش باز نظام اسلامی و مردم شریف ایران اندکی نگاه ناسیونالیستی را بر خود بر نمی تابد و آنچه از ابتدای انقلاب میان ایران و ایرانی و مهاجرین افغانستانی رخ داده سراسر همدلی هم زبانی و خون شریکی بوده است.

حضور و شهادت و مجروحیت افغانستانی ها در دفاع مقدس و دفاع از حرم و حضور ایرانی ها در افغانستان و حمایت همه جانبه خمینی کبیر از افغانستانی های مسلمان در برابر تهاجم بلوک شرق تنها بخشی کوتاه و روایت شده از این هم دلی، هم زبانی و خون شریکی است.

آقایان به خوبی بدانید دولت سراسر آمریکایی مستقر در کابل به خوبی از این هم دلی، هم زبانی و خون شریکی مطلع است و آنچه او دغدغه ندارد دقیقا همین دغدغه مهاجرین افغانستانی ساکن ایران است.

اگر نمی دانید اکنون بدانید که دولت کابل به خوبی مطلع است که انقلاب اسلامی و مردم ایران دست از حمایت مهاجرین بر نمی دارند و او هم با نگاه غربی اش بارها مهاجرین را اهرم فشار و پتکی بر سر جمهوری اسلامی ایران نموده است و هیچ نگاه انسانی به شهروندنش نداشته و آن ها را کالا می پندارد و هیچ برنامه ای برای حال و آینده شان ندارد.

دولت کابل به رهبری غنی واهمه ای از این تهدید شما ندارد چون نیک می داند این تهدید در نظام اسلامی ایران نشدنی است و می داند رهبر انقلاب پای افغانستانی ها و مهاجرین و خون های به زمین ریخته شده این عزیزان در دفاع مقدس و دفاع از حرم ایستاده است.

اکنون شما هم به این نگاه آرمانی خمینی کبیر و خامنه ای عزیز برگردید و برای همواره این اهرم فشار ساختگی را از فکر بیرون کنید.

همه آنچه باید در خصوص مهاجرین، حضورشان در ایران و آمارها در این باره گفته گردد طی سال های اخیر بیان شده است و نیازی به تکرار نیست.

بهتر است به جای این تهدید تو خالی، غیرانسانی و دور از مبانی انقلاب اسلامی، وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران را ترغیب کنید که نگاه ذلیلانه در برابر دولت طرف آمریکایی کابل را کنار گذاشته و منافع اساسی و حیاتی ایران عزیز را محکم و مقتدر از دولت افغانستان مطالبه کند.

منافعی که بی شک همین مهاجرین افغانستانی و مردم افغانستان هم آن ها را حق مسلم جمهوری اسلامی ایران می دانند و بی شک در کنار ایران در مقابل خواسته های صرفا آمریکایی دولت کابل می ایستند.

شهید نسیم افغانی نماد روشنی از پیوند عمیق دو ملت مقاوم افغانستان و ایران است

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سخنی با همه مسئولان کشور؛ مهاجرین افغانستانی اهرم فشار نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنی با همه مسئولان کشور؛ مهاجرین افغانستانی اهرم فشار نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید